crosssearch

Královský Madrid

Eurovíkendy, Madrid

Madrid je hlavní město Španělska a zároveň největší město země. Leží v naprostém centru Španělska, má tudíž ideální polohu pro metropoli. V samotném Madridu žije zhruba 3,3 milionu lidí, i s aglomerací dosahuje počet obyvatel téměř dvojnásobného počtu.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu:

Madrid je hlavní město Španělska a zároveň největší město země. Leží v naprostém centru Španělska, má tudíž ideální polohu pro metropoli. V samotném Madridu žije zhruba 3,3 milionu lidí, i s aglomerací dosahuje počet obyvatel téměř dvojnásobného počtu. Město je politickým centrem království, o pozici nejdůležitějšího kulturního a ekonomického střediska se dělí s Barcelonou. Své sídlo má zde vláda a také hlava státu, král Juan Carlos I., který zde žije se svou rodinou. Madrid je město mnoha tváří, je ideální destinací pro výlet na prodloužený víkend. Španělská metropole má svého jedinečného ducha, který každého uchvátí. Najdete zde rušné ulice, jako například tepnu Gran Via, ale také krásné historické centrum, které je překvapivě klidné a hýří nádhernou architekturou. Město je oblíbené mezi turisty, ale i kvůli velkým vedrům, které zde v létě panují, jich tady nenajdete tolik, jako například v Barceloně. Mnoho turistů sem rovněž vyráží za nákupy nebo navštívit zápas slavného fotbalového klubu Real.

Nejznámější památky v Madridu:

Královský palác - asi nejznámější atrakcí ve městě je Královský palác, neboli Palacio Real. Je to oficiální madridské sídlo krále Juana Carlose a jeho rodiny. Ten zde ale normálně nepobývá a palác užívá pouze při slavnostních ceremoniích. Krásní barokní a klasicistní palác je otevřen veřejnosti. Všichni si tak mohou projít jeho bohaté interiéry. Stejně jako mnoho dalších španělských památek, je i Palacio Real součástí tak zvaného španělského Národního dědictví (Patrimonio Nacional), proto je do něj ve středu večer vstup zdarma. V tuto dobu se ale připravte na obrovské fronty. Je tak často lepší prohlédnout si ho jindy a v klidu, vstupné není nijak vysoké. Hned vedle se nachází nádherná neoklasicistní katedrála Almudena.

Galerie Prado - Prado patří k nejznámějším galeriím v Evropě, možná i ve světě. Obrovská budova se rozkládá přímo v centru Madridu. Ukrývají se zde díla nejznámějších španělských malířů jako Goyi a Velazqueze, ale i mnohých zahraničních, třeba Rembrandta či Rubense. Pokud chcete poctivě projít celé muzeum a prohlédnout si poctivě všechny obrazy, vyhraďte si na to celý den, od rána do večera. Ani tak to pravděpodobně nebude stačit. Prado je skutečně obrovské. Studenti s platným průkazem mají do galerie vstup zdarma.

Gran Via - tepnou madridského centra je ulice Gran Via. Zde se setkáte s rušným provozem, ale při návštěvě Madridu sem návštěvník musí bezpodmínečně zavítat. Gran Via je totiž lemovaná velkým počtem obchodů se suvenýry, hotelů a dalších zajímavých staveb. Na jednom konci naleznete Plaza Espana se sochou Cervantese a Dona Quijota, na druhém potom známou bránu Puerta de Alcalá. Stojí zde i majestátní Palác komunikací, který funguje jako madridská radnice.

Historické centrum - část Madridu mezi Královským palácem a galerií Prado je nejstarší částí města a právě zde naleznete ta nejmalebnější místa v celé španělské metropoli. Místní stavby vynikají nádhernou architekturou, propracovanou do těch nejmenších detailů. Největší perlou je čtvercové náměstí Plaza Mayor, kterému vévodí dům s malovanou fasádou. Po ránu klidné náměstí se postupem dne promění v opravdové centrum a jeho obvod lemují desítky restaurací. I ostatní uličky a stavby v historickém centru jsou nádherné. Najdete zde velké množství kostelů nebo jednoduše zajímavých budov, které nejsou nijak významné, ale utvářejí zkrátka typický duch madridského centra.

PROGRAM:

1. den - Odlet z Prahy,transfer z letiště ,ubytování v hotelu.

2. den - Snídaně, pěší prohlídka města s česky mluvícím průvodcem během které uvidíte exteriery královského paláce ,,Palacio Real", katedrálu ,,Almudena", Operu, Španělské náměstí, nejrušnější náměstí Puerta del Sol, muzeum Reina Sofía, muzeum Prado (Museo del Prado), centrální čtvercové náměstí z 16. století Plaza Mayor, trh San Miguel a jiné. Po prohlídce města následuje individuální volno, které lze využít k nákupům, procházce po městě nebo posezení v kavárně. V jeho ulicích na vlastní kůži poznáte, že se jedná o město s nejintenzivnějším nočním životem v Evropě. Milovníkům nákupů doporučujeme navštívit ulici Gran Vía. Ze Španělska pocházejí známé značky jako Mango a Zara, a proto jistě stojí za zvážení, zda navštívit tyto butiky v zemi jejich původu.

3. den - Snídaně. Individuální volno. Fakultativně polodenní výlet do středověkého města Toleda, které se nachází 70 km jihozápadně od Madridu. Toledo je skvostem plným památek, umění i řemesel, jehož historické jádro je od roku 1986 součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Během pěší procházky městem uvidíte Toledské hradby, gotickou katedrálu, synagogy, chrám sv. Tomáše, klášter sv. Jana, náměstí Zocodóver, muzeum El Greca, arabskou pevnost Alcázar a další památky

4. den - Snídaně, individuální volno. Transfer na letiště, odlet do Prahy.

Prohlídek s průvodcem se klienti nemusí účastnit, všechny památky Madridu mohou navštívit individuálně. Prohlídky města jsou v ceně, vstupné do jednotlivých památek nikoli.

Cena zahrnuje:

3 noci v dvoulůžkových pokojích 3* hotelu se snídaní

leteckou dopravu včetně všech poplatků

zákonné pojištění CK

půldenní prohlídka Madridu s česky hovořícím průvodcem

transfery letiště - hotel - letiště

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění (dospělá osoba 290 Kč, dítě do 18 let 190 Kč)

vstupy do objektů a památek při prohlídkách, jízdné městské hromadné dopravy (á 2 EUR)

povinný turistický poplatek v Madridu (platba na místě po příjezdu do hotelu, cena cca 1,5 EUR/osoba/den)

fakultativní výlet do Toleda 900 Kč Minimální počet účastníku pro realizaci tohoto zájezdu je 20 osob. Změna programu a letových časů dle aktuální situace vyhrazena.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000