crosssearch

Q Inn Hotel Istanbul

Eurovíkendy, Istanbul

4 denní poznávací zájezd. Milujete historii, výtečné jídlo, noční život či nákupy na exotických tržištích? Pak Vás zveme do víru zvuků, vůní a barev jménem Istanbul. Toto město je již více než 2 700 let díky své unikátní poloze křižovatkou a místem setkávání různých...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu

4 denní poznávací zájezd. Milujete historii, výtečné jídlo, noční život či nákupy na exotických tržištích? Pak Vás zveme do víru zvuků, vůní a barev jménem Istanbul. Toto město je již více než 2 700 let díky své unikátní poloze křižovatkou a místem setkávání různých náboženství a kultur. Naše cestovní kancelář pro Vás v roce 2012 připravila několik krátkodobých pobytů v Istanbulu, které Vás obohatí a seznámí s tímto městem, které má svůj půvab v každém ročním období. Istanbul nabízí cestovatelům tolik lákadel, že kdo ho jednou okusil, má touhu se tam vracet.

Program zájezdu Orientální Istanbul

1. den
Odlet z Prahy přímo do Istanbulu na mezinárodní letiště Atatürk. Sraz na Letišti Václava Havla Praha. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, seznámení s programem. V závislosti na příletu do Istanbulu pěší orientační procházka s průvodcem po okolí, v délce trvání zhruba 2 hodiny, kde se vám dostane základní orientace s dostupností hlavních památek. V případě pozdního příletu se orientační procházka bude konat následující den.
2. den
Po snídani se fakultativně s průvodcem můžete zúčastnit prohlídky těch nejvýznačnějších památek centra Starého města - náměstí Sultana Ahmeda. Prohlídka začne památkami, které se zachovaly na bývalé hlavní cestě z římského období, která nás dovede na náměstí Sultan Ahmed. Dále bude následovat prohlídka pozůstatků římského závodiště - Hipodromu a komplexu jedinečné Modré mešity. K úchvatnému chrámu Boží moudrosti (Hagia Sofia), který je protipólem Modré mešity se dostaneme parkem, ve kterém budeme moci obdivovat dokonale zrekonstruovanou stavbu tureckých lázní, které byly postaveny pro nejznámější ženu osmanského období - pro Roxelanu. Budete mít volný čas na návštěvu zrekonstruované antické cisterny Yerebatan Seray a tam se nechat unést romantickou atmosférou tajemně nasvícené zásobárny vody, kde se 336 zdobných sloupů zrcadlí ve vodní hladině. Poté bude vyhrazen čas na oběd. Odpoledne byste neměli vynechat návštěvu největšího a nejvýznačnějšího muzea, památku na velkou Osmanskou říši, na skvost světské architektury - sultánský palác Topkapi. Palácový komplex se skládá ze čtyř nádvoří, krásných zahrad a nachází se zde mnoho uměleckých pokladů. V podvečer se zastavíte na Grand Bazaru, největším krytém tržišti Orientu. V ceně nejsou vstupy do vybraných památek, které budete chtít obdivovat nejen zvenku, ale i zevnitř. Lze zakoupit individuálně na místě.
3. den
Tento den strávíte s naším průvodcem na celodenním výletu plném zajímavostí a nevšedností města dvou kontinentů. Platíte si pouze případné vstupy a jízdné městské dopravy.Vaše poznávání začne u vlakového nádraží Sirkeci, kde končil svou jízdu slavný Orient Express, kolem osmanské mešity Yeni Valide Camii a Egyptského trhu se dostanete do přístaviště, odkud se lodí přeplavíte od asijské části města: Üsküdar. Podél břehu Bosporu se příjemně projdete k majáku Dívčí věž, kde se vám otevře nádherný výhled na Staré město, Bospor a Marmarské moře. Po cestě zpět si můžete prohlédnout pohádkové mešity ze 16. století a sousedící bazar. Lodí se poté vrátíte do Evropy, do přístaviště Kabataş, odkud se metrem přesunete na náměstí Taksim, které je pro Turky stejně významné jako pro Čechy Václavské náměstí. Projdete se třídou Istiklal Caddesi plnou kaváren, obchodů a elegantních domů z přelomu 19. a 20. stol. Dojdete až ke Galatské věži a cestou bude čas zastavit se a ochutnat výtečnou tureckou kávu. U mostu Galata plného rybářů prohlídka skončí.
4. den
V odpoledních hodinách budete odlétat zpět do ČR, a tak necháme na vás, jak využijete volné dopoledne, nicméně průvodce pro vás připravil několik tajných tipů, jak tento čas využít.

Ubytování - Q Inn Hotel Istanbul ****

V osmipatrovém hotelu Q Inn Hotel Istanbul si vychutnáte snídaně v restauraci na střeše, odkud se naskýtá úžasný výhled na okolí a Marmarské moře. Pokoje jsou vybavené klimatizací, televizí se satelitním příjmem, minibarem, bezpečnostní schránkou a k dispozici je také Wi-Fi připojení k internetu. V koupelně naleznete WC, sprchu a vysoušeč vlasů.

Praktické informace

Každý den bude čas ochutnat z nabídky turecké kuchyně. Poradíme Vám, kde se dá výhodně nakoupit móda, zlato, suvenýry, koření anebo třeba ovoce pro které se jen těžko hledá české názvosloví. Turecko není ortodoxní muslimská země, nicméně při návštěvách církevních památek se ženám doporučuje mít pokrývku hlavy a oděv, který zakrývá větší část těla.

Další informace

Minimální počet účastníků pro realizaci tohoto zájezdu je 20 osob. Změna programu vyhrazena. Doporučené kapesné na vstupy a dopravu zhruba 55 EUR na osobu.

Cena zahrnuje

Leteckou dopravu Praha - Istanbul - Praha v ekonomické třídě s Turkish Airlines, 3 noclehy v hotelu *** se snídaní, služby česky hovořícího průvodce, celodenní výlet s průvodcem a výkladem v češtině, transfery z/na letiště, zákonné pojištění CK.

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění, lístky na městskou a lodní dopravu ( cca 30 - 50 Kč/kus), fakultativní program Staré město za 590 Kč, příplatek za jednolůžkový pokoj - cena od 1.490 Kč, turecké lázně Hammam od 15 EUR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000