crosssearch

Orientální Istanbul

Eurovíkendy, Istanbul

Obrázek není k dispozici

4 denní poznávací zájezd. Milujete historii, výtečné jídlo, noční život či nákupy na exotických tržištích? Pak Vás zveme do víru zvuků, vůní a barev jménem Istanbul. Toto město je již více než 2700 let díky své unikátní poloze křižovatkou a místem setkávání různých náboženství...

Konečná cena za osobu od: 9 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu

4 denní poznávací zájezd. Milujete historii, výtečné jídlo, noční život či nákupy na exotických tržištích? Pak Vás zveme do víru zvuků, vůní a barev jménem Istanbul. Toto město je již více než 2700 let díky své unikátní poloze křižovatkou a místem setkávání různých náboženství a kultur. Naše cestovní kancelář pro Vás v roce 2014 připravila několik krátkodobých pobytů v Istanbulu, které Vás obohatí a seznámí s tímto městem, které má svůj půvab v každém ročním období. Istanbul nabízí cestovatelům tolik lákadel, že kdo ho jednou okusil, má touhu se tam vracet.

Program zájezdu

1. den
Odlet z Prahy do Istanbulu, transfer do hotelu, ubytování, úvodní schůzka a seznámení s programem. V pozdním odpoledni se s průvodcem můžete vydat na zhruba 2 hodinovou pěší vycházku po okolí, kde se vám dostane základní orientace, seznámení s polohou a dostupností hlavních památek.
2. den
Po snídani se s průvodcem fakultativně můžete zúčastnit prohlídky nejvýznačnějších památek centra Starého města, např. náměstí Sultana Ahmeda. Dále bude následovat prohlídka pozůstatků římského závodiště - Hipodromu a komplexu jedinečné Modré mešity. K chrámu Boží moudrosti, který je protipólem Modré mešity, se dostanete parkem, ve kterém budete moci obdivovat dokonale zrekonstruovanou stavbu tureckých lázní. Poté bude vyhrazen čas na oběd. Odpoledne byste neměli vynechat návštěvu největšího a nejvýznamějšího muzea, památky na velkou Osmanskou říši, skvost světské architektury - sultánský palác Topkapi. V podvečer se zastavíte na Grand Bazaru, největším krytém tržišti Orientu. V ceně nejsou vstupy do památek.
3. den
Pokud se po snídani nerozhodnete pro individuální program, můžete se s naším průvodcem vydat na celodenní výlet. Zaplatíte pouze případné vstupy a jízdné v městské dopravě. Prohlídka začíná u vlakového nádraží Sirkei, okolo osmanské mešity a Egyptského trhu se dostanete do přístaviště, odkud se lodí přeplavíte do asijské části města. Podél břehu Bosporu se příjemně projdete k majáku Dívčí věž, kde se vám otevře nádherný výhled na Staré město, Bospor a Marmarské moře. Lodí se poté vrátíte do Evropy, do přístaviště Kabataş, odkud se metrem přesunete na náměstí Taksimí. Projdete se třídou Istiklal Caddesi, plnou kaváren, obchodů a elegantních domů z přelomu 19. a 20. století, dojdete až ke Galatské věži. U mostu Galata plného rybářů prohlídka skončí.
4. den
Odpoledne odlet z města. Využití volného času je zcela na vás. Můžete využít tipů průvodce.
Zájezd doporučujeme všem milovníkům historie, výtečného jídla, nočního života a nákupů na exotických tržištích.

Cena zahrnuje

Leteckou dopravu Praha - Istanbul - Praha v ekonomické třídě s Turkish Airlines, 3 noclehy v hotelu 3* se snídaní, služby česky hovořícího průvodce, 2 výlety s průvodcem a výkladem v češtině, transfery z/na letiště, zákonné pojištění CK.

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění 290 Kč/dospělá osoba/poby a 190 Kč/dítě do 18 let/pobyt, fakultativní služby.

Minimální počet účastníků nutných k realizaci zájezdu 20 osob.
Změna programu vyhrazena.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000