crosssearch

Doubletree by Hilton Moda

Eurovíkendy, Istanbul (zobrazit na mapě) mapa

Hotel se nachází v asijské části Istanbulu na pobřeží Marmara v Kadikoy - rušné obchodní centrum a historická oblast Istanbulu. Díky své poloze je z hotelu nádherný výhled na pobřeží, evropskou část Bosporu a staré město Peninsula

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Istanbul - dříve česky Cařihrad, slovansky Cargrad, řecky Konstantinopolis - přístavní město v Turecku u Bosporu. Největší město Turecka a jeho hospodářské a kulturní středisko. V místech dnešního Istanbulu se ve starověku rozkládalo řecké město Byzantion. V letech 324-330 bylo přebudováno císařem Konstantinem I. Velikým na hlavní město východní části římského impéria - Konstantinopolis (Konstantinopol), jež se roku 395 stalo hlavním městem východořímské, resp. byzantské říše, sídlem patriarchy a jedním z nejvýznamnějších politických, hospodářských (zvláště obchodních) a kulturních center pozdního starověku a středověku, využívajícím své výhodné polohy na rozhraní Evropy a Asie. Od 11. století pronikali do Konstantinopole italští kupci, přičemž o politický vliv zde soupeřily Benátky a Janov (janovští kupci založili samosprávnou osadu v konstantinopolském předměstí Galatě). Roku 1204 byl Konstantinopol dobyt (z popudu Benátčanů) účastníky IV. křížové výpravy a stal se hlavním městem latinského císařství. V roce 1261 bylo město dobyto (za pomoci Janova) Palaiologovci. V letech 1261-1453 se stalo hlavním městem obnovené byzantské říše. Od konce 14. století neustále ohrožován Turky. Jeho obchodní i politický význam postupně upadal. Roku 1453 bylo město dobyto Turky a přejmenováno na Istanbul. V letech 1453-1923 se stalo sídlem tureckého sultána a hlavním městem osmanské říše. Postupně nabylo orientálního rázu. Bylo značně poškozeno velkými požáry v roce 1714, 1755 a 1808. Po porážce Turecka v 1. světové válce byl Istanbul v letech 1918-1923 obsazen vojsky Dohody. V době národního osvobozeneckého boje a demokratické revoluce (1919-1922) byl hlavním centrem reakčních kruhů kolem sultánova dvora. Dne 6.10.1923 byl obsazen Atatürkovými vojsky. 13.10.1923 bylo hlavní město Turecka přeneseno z Istanbulu do Ankary.

Doubletree by Hilton Moda

hotel se nachází v asijské části Istanbulu na pobřeží Marmara v Kadikoy - rušné obchodní centrum a historická oblast Istanbulu. Díky své poloze je z hotelu nádherný výhled na pobřeží, evropskou část Bosporu a staré město Peninsula. V hotelu se mimo jiné nachází spa a fitness centrum, vnitřní i venkovní bazén, venkovní kavárna s barem, mezinárodní restaurace, sředomořská a la carte restaurace, skyline bar na strřeše. Luxusně zařízené pokoje vybavené SAT LCD TV, minibar, sejf, radio, budík, klimatizace, žehlička, fén, prádelní služba.

Internetové stránky hotelu: http://doubletree1.hilton.com

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000