crosssearch

Velikonoční Barcelona

Eurovíkendy, Barcelona

Obrázek není k dispozici

Barcelona je hlavní město Katalánska, současně je i hlavní město stejnojmenné provincie. Leží při pobřeží Středozemního moře na severovýchodě Španělska. S téměř 1, 8 mil. obyvatel je druhým největším městem Španělska.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Barcelona je hlavní město Katalánska, současně je i hlavní město stejnojmenné provincie. Leží při pobřeží Středozemního moře na severovýchodě Španělska. S téměř 1, 8 mil. obyvatel je druhým největším městem Španělska. Největší rozkvět zaznamenala ve středověku, kdy patřila k nejvýznamnějším obchodním přístavům ve Středomoří a dokázala si udržet nezávislost na královské moci. Městské záležitosti stále řídila na přísně demokratických principech .Důsledkem války o španělský trůn v roce 1714, v níž se postavili na stranu rakouské větve Habsburků proti vítězným Bourbonům byla ztráta samostatnosti a zákaz používat katalánštinu. V 19. století rozvoj průmyslu učinil z města hnací motor katalánského hospodářství. Vrcholem této doby byla Světová výstava v roce 1888, která byla zároveň i oslavou tisíciletého výročí nezávislosti Katalánska. Barcelona je dnes moderní velkoměsto, které je nejen nejvýznamnějším španělským přístavem a největším obchodním a průmyslovým centrem země (průmysl textilní, strojírenský a chemický), ale i město s nesmírnou tvůrčí energií a kulturním zázemím. V moderní době je známá originálními architektonickými stavbami Antonia Gaudího.

Nejznámější památky v Barceloně

Sagrada Familia - Gaudího katedrála Sagrada la Familia je bezesporu hlavním lákadlem celé Barcelony. Tato téměř dvě stě metrů vysoká stavba nejvíce zaujme zvláštní architekturou a nic podobného jinde na světě nenajdete. Přestože Sagrada la Familia se začala stavět již v roce 1882, dodnes není dokončena a stále se o jejím dokončení vedou spory - momentálně to vypadá, že by měla být hotova za necelých dvacet let. Nachází se severovýchodně od centra města u stejnomené zastávky metra..
Ulice La Rambla - hlavní třída Barcelony se táhne od nejznámějšího náměstí Placa Catalunya až po olympijský přístav. Po celé její délce potkáte hudebníky, tanečníky a živé sochy. Stejně tak je zde neobvykle velké množství restaurací, kaváren a různých obchodů se suvenýry. Zkrátka La Rambla je ulice, která žije 24 hodin denně a nabízí vše na co si proudící davy turistů jen vzpomenou. Na konci, když už jste téměř u přístavu se tyčí Kolumbův sloup.
Placa de Catalunya - jNáměstí Placa de Catalunya se nachází na konci ulice La Rambla. Nejenže je to největší dopravní křižovatka v celé Barceloně, ale zárověň je to místo, kde se nachází spousta obchodů a dvě velká obchodní centra. Náměstí vévodí majestátní fontána okolo které je několik soch . Placa Catalunya je také místem, kde se střetává staré barcelonské město s tím novodobým.
Park Güell - společně s kopcem Montjuic tvoří Parc Güell nejzajímavější místo odpočinku v Barceloně. Návštěvou parku Güell poznáte mnoho z Gaudího tvorby - po celém parku jsou rozesety jeho architektonické výtvory, navíc Gaudí perfektně využil kopcovitý terén a tak je tu také spousta různých chodníků, zdobených zábradlí a kleneb.
Gaudího architektura - mimo park Güell a Sagradu la Familii se v Barceloně nachází spousta dalších památek, které mají shodného autora - Antonia Gaudího. Tento slavných architekt, který žil v druhé polovině 19. a začátkem 20. století kompletně změnil obraz prakticky celé Barcelony - mezi jeho nejznámější výtvory patří kromě již zmiňovaných např. dům Casa Batlló (metro: Passeig de Gracia), dům Casa Mila (metro: Passeig de Gracia) nebo třeba Palau Güell se svojí atypickou střechou.

PROGRAM

1. den - odlet z Prahy, transfer z letiště, ubytování v hotelu. Odpoledne procházka po okolí se známým Španělským náměstím,návštěva světově proslulé katedrály Sagrada Familia,vše s česky mluvícím průvodcem.

2. den - snídaně, pěší prohlídka města s česky mluvícím průvodcem - během které uvidíte některá nejzajímavější místa této katalánské metropole, proslulé domy známého architekta Antonia Gaudího, dům La Pedrera a Batlló, náměstí Plaza Cataluňa, známý pěší bulvár Las Ramblas, který vyúsťuje až v Barcelonském přístavu u pomníku Kryštofa Kolumba. Dále uvidíte krásy nádherné Gotické čtvrti s Barcelonskou katedrálou Sv. Eulálie. Po prohlídce města následuje individuální volno, které lze využít k další procházce po městě, k návštěvě fotbalového stadionu a Muzea fotbalového klubu FC Barcelona, muzea Pabla Piccasa nebo Joana Miró, k nákupům nebo k návštěvě jedinečného podmořského akvária. Nocleh v hotelu.

3. den - snídaně, volný den
Fakultativně polodenní výlet na nejvýznamnější poutní místo Katalánska- do horského kláštera Montserrat s česky mluvícím průvodcem. Mimo krás Montserratu navštívíte katedrálu, kde uslyšíte světově známý chlapecký sbor Escolanía, můžete se projít po Křížové cestě nebo zavítat do Svaté jeskyně, kde byla nalezena tzv. Černá madona, patronka Katalánska, která je vystavena v místní katedrále..

4. den - snídaně, volné dopoledne. Předpokládaný transfer z hotelu na letiště v 12:00, odlet do Prahy.

Prohlídek s průvodcem se klienti nemusí účastnit, všechny památky Barcelony mohou navštívit individuálně. Prohlídky města jsou v ceně, vstupné do jednotlivých památek nikoli.
V ceně je zahrnuto:
3 noci v dvoulůžkových pokojích 3* hotelu v Barceloně se snídaní
leteckou dopravu se společností SmartWings včetně všech poplatků
zákonné pojištění CK
služby česky mluvícího průvodce dle programu
odpolední pěší prohlídka Barcelony po příletu
půldenní pěší prohlídka Barcelony
transfery letiště - hotel - letiště V ceně není zahrnuto
cestovní pojištění (mladší 70 let 240 Kč, od 70 let 360 Kč, dítě do 18 let 160 Kč)
vstupy do objektů a památek při prohlídkách, jízdné městské hromadné dopravy (á 2EUR)
povinný turistický poplatek v Katalánsku (platba na místě po příjezdu do hotelu, cena cca 1,5 EUR/osoba/den)
příplatek za jednolůžkový pokoj 3 500 Kč
fakultativní výlet do Montseratu 900,- Kč Orientační ceny některých vstupů:
Sagrada Familia 13,50 EUR
Casa Batlló 20,50 EUR
Casa Millá 16,50 EUR
Muzeum Picassa 11 EUR
Muzeun Joan Miró 11 EUR
Akvárium 19 EUR
Námořní muzeum 7 EUR

Další informace:
Minimální počet účastníků pro realizaci tohoto zájezdu je 12 osob.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000