crosssearch
myway.cz

Egypt Egypt - Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh je mezi egyptskými destinacemi takřka klasikou. Záplava slunečních paprsků, nekonečné pláže s pískem a průzračné vody Rudého moře, to je Sharm El Sheikh. Setkáváme se zde s luxusními pětihvězdičkovými hotely a bohatou nabídkou sportovního vyžití. Se svými četnými obchodními centry je jedním z nejrozvinutějších letovisek egyptské země. Na své si přijdou turisté zvyklí na klasické hotelové komplexy i příznivci malých poklidných hotýlků. Po Hurghadě je asi druhým nejnavštěvovanějším letoviskem.

Volnočasové aktivity jsou opravdu přepestré. Jízda na pouštních korábech, totiž na velbloudech, pouštní safari, mnohé zajímavé památky, to vše lze v Sharm El Sheikhu zažít. K těm nejžádanějším zážitkům ovšem patří aktivity spojené s mořskou hladinou. Potápění, šnorchlování či windsurfing patří k jedinečným zdrojům úžasných zážitků. Pokud se rozhodnete pro únik z velkoměsta, máte možnost navštívit okolní hory, kde máte možnost prožít vzácné setkání s místními beduíny, kteří jakoby pocházeli z jiné doby.

Sharm El Sheikh a jeho historie

Sharm El Sheikh je městem v gubernii Džanúb Síná’, neboli jižní Sínaji. V češtině se také setkáváme s přepisem Šarm aš Šajch. Během Šestidenní války v roce 1967 dobyl Izrael území Sinajského poloostrova. Po získání území Izraelem a příchodu osadníků vznikla na místě nynějšího Sharm El Sheikhu osada s názvem Ofira. O navrácení Sinajského poloostrova pod správu Egypta bylo rozhodnuto podpisem Egyptsko-izraelské mírové smlouvy. Před svátky Pesach roku 1982 osadu izraelští osadníci vyklidili a předali Egyptu. Ještě na začátku let devadesátých se zde nacházela pouze malá námořní základna egyptských ozbrojených sil. Dnes je ze Sharm El Sheikhu životem tepoucí letoviska, kam míří každoročně tisíce spokojených turistů. Svou zásluhu na popularizaci této destinace mělo také zakončení slavné rallye Paříž – Dakar, ke kterému došlo roku 2003 právě zde. Sharm El Sheikh se rovněž velice často stává místem pořádání mezinárodních konferencí.

Charakteristika Sharm El Sheikhu

Sharm El Sheikh se z nenápadné rybářské osady rozrostl v světoznámé turistické letovisko. Ještě před patnácti lety byste ho na stránkách katalogů cestovních kanceláří hledali marně. Je jedním ze strategických bodů jižního cípu Egypta. Je žádaným v první řadě pro možnost poskytnout ojedinělý potápěčský zážitek ve zdejších podmořských rezervacích. Unikátní podmínky pro potápění jsou umocněny zdejším specifickým reliéfem. Horský masiv se plynule svažuje do moře, kde pokryt nespočetným množství korálů vytváří korálový útes. Řada zdejších hotelů disponuje vlastním přístupem ke korálovému útesu. Tato skutečno umožňuje nahlédnout do krás podmořského života za pomoci šnorchlu a potápěčských brýlí i méně zdatným plavcům. Pro pohyb na mělčinách zdejšího pobřeží je dobré mít obuv, které zabraňuje poranění o ostré korály. Pestrá fauna a průzračné vody zdejšího moře jsou pro turisty tím největším lákadlem. Živočišné osazenstvo zdejších vod je opravdu přepestré a čítá na tisíc druhů. Největší pozornost poutají inteligentní delfíni. Setkáváme se zde také s mnohými druhy želv, včetně karety, kožatky velké a želvy zelené. Při šnorchlování můžete kromě nekonečných koberců korálů pozorovat také houby a měkkýše.

Co byste v Sharm El Sheikh neměli vynechat

Turistické centrum Sharm El Sheikhu tvoří písečná pláž Naama Bay. Se svou pobřežní promenádou je Naama Bay oblíbeným a vyhledávaným místem, kde se dají příjemným způsobem strávit romantické večery vaší dovolené naplněné zábavou a jedinečnými zážitky. Ve zdejších obchůdcích se můžete setkat s klasickými temperamentními arabskými obchodníky. Při koupi některého z originálních suvenýrů se nemusíte bát ani smlouvání o cenu, což je v těchto končinách naprosto běžným zvykem. Pokud hledáte typ na zajímavý výlet, neměli byste si rozhodně nechat ujít výstup na horu, na které obdržel Mojžíš desky s Desaterem. Hora Sínaj je od Sharm El Sheikh vzdálena 250 kilometrů; její výška dosahuje úctyhodných 2 285 metrů a její okolí je bohaté na kaňony a propasti. Výstupy na horu jsou oblíbené zejména v noci. Můžete poté pozorovat přenádherný východ slunce, kdy se okolní krajina postupně zalévá sluneční září. Dalším zážitkem spjatým s horou Sínaj se může stát návštěva starobylého kláštera svaté Kateřiny. Sharm El Sheikh nabízí ještě jednu podstatnou službu, kterou ocení nejen lidé trpící revmatickými a kožními chorobami. Jsou jí zdejší sirné lázně s léčivými účinky. Potápěčská střediska se nacházejí v Ras Um El-Sid a Maija Bay. Křišťálová voda, úchvatné korály a tropické ryby lákají potápěče z celého světa.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 93 termínů

Celkem 93 termínů

Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000