crosssearch
myway.cz

Egypt Egypt - Marsa Alam

Nedotknutý ráj Rudého moře, oáza klidu. Marsa Alam je jednou z nejkrásnějších turistických oblastí na egyptském pobřeží, která si v posledních letech získává stále větší oblibu. Leží 210 km jižně od Hurghady a 230 km od Edfu. Oblast, která byla pravděpodobně postavena v řeckém období, prochází krajinou, kde pradávní Egypťané těžili zlato. Obrovským plusem tohoto místa jsou nejen krásné pláže, čisté moře a věčně svítící slunce, ale také překrásné korálové útesy. Oblast je vhodná pro milovníky podmořského světa a pro vyznavače klidné, ničím nerušené dovolené. Hotely s vysokým komfortem jsou vzdáleny několik kilometrů od místního letiště a lze je doporučit náročnějším klientům.

Marsa Alam, hluboký jih Egypta

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží z Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata. Přímo u silnice se nachází 2 oblast i – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující divoká zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny. Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samotná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře.

Dnes je Marsa Alam mezi turisty stále poměrně neznámou oblastí, ale můžeme s jistotou očekávat její rozmach ve velmi blízké budoucnosti. Ještě před nedávnem byla většina ubytovacích kapacit v této oblasti složena pouze ze stanů a jednoduchých domků pro nadšené potápěče a dobrodruhy. I dnes je v této oblasti stále relativně málo hotelů. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, která je ideální i pro šnorchlolvání. Máte-li v sobě kousek romantické duše a chcete navštívit místa, kam ještě nepronikla masová turistika, neváhejte a navštivte s námi právě oblast Marsa Alam. Transfer z letiště Hurghada do Marsa Alam trvá asi 3,5 hodiny.

Doporučení: Vzhledem k mořskému dnu, které je bohaté na korály, doporučujeme boty do vody. U většiny nabízených hotelů je vstup do moře po molu a následně po žebříku. Molo může být i několik desítek metrů dlouhé.

El Quseir

Malá rybářská vesnice jižně od Hurghady, která jakoby nezapadala do turistického Egypta a zůstala nedotčena od shonu dnešních dnů. V celé oblasti najdete jen několik hotelů, ale ideální podmínky pro odpočinek a relaxaci. Také potápění a šnorchlování v této oblasti je nezapomenutelné. Transfer z letiště Hurghada do El Quseir asi 2 hodiny.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 82 termínů

Celkem 82 termínů

Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000