crosssearch
myway.cz

Egypt Egypt - Makadi

Vychutnejte si dovolenou v unikátní přírodní zátoce na pobřeží Rudého moře. Makadi Bay se nachází 30 kilometrů jižně od města Hurghady. Někteří návštěvníci si Makadi Bay pochvalují jako vůbec nejkrásnější rekreační destinaci v Egyptě.

Makadi Bay je hotelovým komplexem s centrální částí (zvanou Madinat), kterou tvoří dvě ulice s četnými restauracemi. Hotely disponují také překrásnými bazény. Při pohledu z letedla působí toto turistické středisko jako pobřežní oáza uprostřed pouště. Pravidelný tvar hotelových pozemků s okolní zelení a bazény dává pozorovateli tušit, že se jedná o čistě turistické zákoutí. Makadi Bay tvoří jedinečný zářez do západního pobřeží Rudého moře. Z bývalé pouště tak díky zájmu turistů vznikl výstavbou takřka ráj na zemi. Zhodnocení pouštní krajiny výstavbou hotelových komplexů je v Egyptě za poslední dekádu velice častým a místními obyvateli vítaným jevem. Místní obyvatelé se stávají úspěšnými provozovateli potápěčských škol či turistickými průvodci. Toužíte-li i vy proniknout do tajů potápěčské techniky, není nic jednoduššího než zavítat do některého ze zdejších kurzů a získat tak certifikát. Pokud se raději držíte v mělčích vodách, přijdete si na své při šnorchlování okolo pobřeží. I v menších hloubkách můžete pozorovat pestrý život zdejší mořské fauny. Hejna pestrobarevných rybek, mořské hvězdice, nekonečné koberce korálů to vše vytváří jednolitý ekosystém, který lahodí oku každého pozorovatele.

Z Makadi Bay do Hurghady

Ve večerních hodinách při západu slunce lze na vodní hladině pozorovat charakteristické karmínové zbarvení. Odtud také pramení název Rudého moře. Tento okouzlující efekt je dán tím, že se paprsky zapadajícího slunce charakteristicky odrážejí od pouštního písku a vytvářejí pak na mořské hladině ojedinělou scenérii. Poklidné prostředí Makadi Bay můžete v případě potřeby vyměnit za velkoměstský život Hurghady. Můžete procházet tamější bazary a obchůdku, pozorovat živý ruch tržišť a smlouvající araby. Při návštěvě Hurghady doporučujeme navštívit také staré město zvané Dahar. Tamější bazar neustále překypuje životem. Stoly prodejců se prohýbají pod vynikajícím tropickým ovocem, mořskými rybami a tradičními ručními výrobky textilními i šperkařskými. Můžete zavítat do bezpočtu restaurací, kde připravují ty nejvybranější lahůdky středomořské kuchyně, včetně plodů zdejšího moře. Pokud se rozhodnete navštívit proslulé památky starého Egypta, budete se muset z Hurghady vydat autobusem či letecky. Do Káhiry dorazíte autobusem za osm hodin a do Luxoru asi za hodiny čtyři. Budete mít možnost shlédnout Karnak, Údolí králů i Luxorský chrám. Dokonce i v okolí Hurghady lze spatřit skvosty starověkých civilizací. Klaudiův a Porfyrový lom byly trestaneckými pracovišti z doby Římanů.

Makadi Bay a možnosti vyžití

Hotely v Makadi Bay jsou hodnoceny čtyřmi až pěti hvězdičkami. K dispozici je zde rovněž směnárna, diskotéka a internetová kavárna. Hotelový komplex září novotou a nadále se rozrůstá. Makadi Bay s největší pravděpodobností při zachování stejného trendu ve vývoji čeká zářná budoucnost vyhlášeného turistického střediska v jedinečném prostředí překrásné zátoky. V zátoce si vychutnáte čerstvý vzduch, průzračné moře a nekonečné písečné pláže. Korálový útes předurčuje zátoku pro šnorchlování a potápění. K dispozici je zde i nově vybudované golfové hřiště. Pakliže toužíte zažít Makadi Bay na počátku její slávy, neváhejte do tohoto unikátního místa zavítat. Makadi Bay s určitostí předčí všechna vaše očekávání.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 33 termínů

Celkem 33 termínů

Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000