crosssearch
myway.cz

Cookovy ostrovy Cookovy ostrovy

Jihotichomořské Cookovy ostrovy tvoří patnáct větších ostrovů a atolů a velké množství menších sopečných ostrůvků. Souostroví se geograficky dělí na dvě skupiny: severní a jižní. Většina z 16 000 obyvatel pak žije na jižních ostrovech. Cookovy ostrovy, to je tropický ráj oslnivě bílých písčitých pláží a kokosových palem, tyrkysová modř vody i nebe, jako z té nejdokonalejší malířské palety, a neuvěřitelně milí a přátelští obyvatelé. Jak jinak si můžete představovat jeden z rájů na zemi?

Správním centrem souostroví je ostrov Rarotonga, kde najdeme hlavní a zároveň jediné město Avarua. Ostrovu Rarotonga vévodí hora vulkanického původu The Nedle, korálový útes a pohádková laguna. Kromě překrásných pláží můžete během svého pobytu poznat i deštný prales ve vnitrozemí či strmé vodopády Wigmore. Pokud budete chtít vidět opravdu všechno, nenechte si ujít nejposvátnější místo ostrovů – palác Makae. Ostrov má i výborné podmínky k surfování a potápění, voda je průzračná do 60 metrů. Laguna dalšího ostrova Aitutaki je považována za nejkrásnější na světě. Má trojúhelníkový tvar a tvoří ji jedinečný korálový ostrov, který se tyčí do výšky 400 m nad úrovní okolního dna Tichého oceánu.

Cookovy ostrovy je souostroví v Polynésii v Tichém oceánu pojmenované po kapitánu Jamesi Cookovi, který 3 x navštívil ostrovy. Ostrovy jsou rozdělené do dvou hlavních skupin: severní (28 km2) - 7 hlavních ostrovů a jižní (212 km2) - 8 hlavních ostrovů včetně Rarotongy, na které je hlavní město Avarua s 10 tisíci obyvateli, což představuje polovinu obyvatel Cookových ostrovů. Rarotonga – hlavní a největší z Cookových ostrovů zabírá plochu 67 kilometrů čtverečních. Na Rarotonze sídlí vláda a zároveň je domovem pro 11 000 obyvatel Cookových ostrovů.

Rarotonga má i mezinárodní letiště. Jsou zde nádherné pláže, křišťálově čistá voda a většina hotelů. Aitutaki: "skrytý" poklad Pacifiku.

Aitutaki je každoročním horkým kandidátem na vítěze v soutěži o nejkrásnější ostrov Tichomoří. Pohled na jeho obrovskou trojúhelníkovou lagunu je nezapomenutelným zážitkem. Na Aitutaki je jen minimum turistů a život se zde podobá daleko víc tomu, jak to na pacifických ostrovech vypadalo před příchodem Evropanů.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Vybrané destinace
Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000