crosssearch
myway.cz

Černá Hora Černá Hora - Budva

Přímoří v okolí Budvy se vyznačuje četnými zátokami a malými zálivy s mysy, které skýtají úchvatnou vyhlídku. V zátokách návštěvníka mile překvapí pláže, podle mínění mnohých z nejkrásnějších ve Středozemí: Jaz, Mogren, I a II, Slovanská pláž, Guvance, pláž v Bečici, Kamenovo, Pržno, Miločer, Kraljičina plaža, Drobný písek, Svatý Stefan, pláž v Petrovaci aj. Příležitost pro dobrodružství a romantické zážitky skýtá nedaleký ostrov Sv. Nikola. Budva má přístav a molo pro kotvení středních lodí. U příležitosti návštěvy Budvy se přesvědčíte o mnoha dalších možnostech odpočinku a zábavy, které Budva nabízí a pro které dostala přízvisko "hlavního města" turistiky na černohorském pobřeží.

Pláž Jaz patří ke třem největším z černohorského pobřeží. Prostírá se v Mrčevu dolu a protéká jí sezónní říčka Drenovštica. Z obou stran je obklopen kopci Grbalj a Straža. Pláž je vzdálená 2,5 km od Budvy směrem k Tivatu a skládá se ze dvou částí, větší o délce 500 m a menší o délce 300 m. Menší část pláže je určena pro nudisty.

Pláže Mogren I a II se táhnou od mysu Mogren do vyhlídkového hotelu Avala. Přirozené uskupení Mogrenu z pláže dělají jednu z nejatraktivnějších se středně zrnitým pískem na břehu i ve vodě.

Slovanská pláž se táhne od městského přístavu až k hotelu Park v délce 1600 m. Za místo vhodné ke koupání byla prohlášena už v roce 1920. Čeští turisté, kteří trávili léto v Budvě roku 1935, jí dali jméno Slovanská pláž, a pod tímto jménem je známa dodnes. Je to oblázková pláž na břehu i pod vodou. Za pláží stojí stejnojmenný hotelový komplex a apartmány, restauracemi, kavárnami, upravenými parky s okrasnou středozemní vegetací.

Pláž v Bečići - je považována za jednu z nejkrásnějších a největších na jižním Jadranu. Je písčitá, dlouhá 1950 m a táhne se od Zavale do Djevistenja. Roku 1935 získala tato pláž v Paříži Velkou cenu za nejkrásnější evropskou pláž. Pláží Kamenovo začíná řada šestnácti menších, krásných pláží budvanského pobřeží. Nachází se mezi Bečići a Pržnem.

Pržno se nachází pod stejnojmennou středomořskou osadou, která dodává pláži zvláštní půvab. V jejím sousedství je hotel Maestral a několik typických středozemních hostinců (konob) a kaváren se skvělou gastronomickou nabídkou. Pláž v Miločeru se nachází pod bývalým letním sídlem královského rodu Karadjordjevićů, vybudovaným roku 1934. Je oddělená od silnice zdí s dvěmi bránami, jednou hledící na Pržno, druhou na Svatý Stefan.

Královnina pláž - Kraljičina -sousedí bezprostředně s miločerskou a patří mezi nejkrásnější v Černé Hoře. Pláž je dlouhá 200 m, obklopena cypřiši a olivami. Jméno dostala podle Marie Karadjordjević, která si tuto pláž zamilovala. Na dalším kroku se setkáte s velice vzácným přírodním jevem - tombolo. To je písčitá úžina, která spojuje břeh a útes, na kterém vznikl Svatý Stefan - přepychové město-hotel. Svatý Stefan je největší klenot černohorského pobřeží jedno z nejatraktivnějších míst a turistických cílů ve Středozemí. Skalnatý, srázný podklad, jehož kamenné domy dnes slouží jako moderní turistické apartmány, obehnané zdí a obklopeny nádhernou přírodou. Z obou stran Svatého Stefana se táhnou dvě písčité pláže s načervenale zbarveným pískem o délce 1170 m. Pláž v Petrovacu je dlouhá 600 m, s načervenalou barvou písku, jedna z nejnavštěvovanějších na Budvanské riviéře. Zvláštní kouzlo jí propůjčují ostrůvky Kati a Sveta nedjelja (Svatá neděle), které jsou zajímavé pro milovníky mořských hlubin. Pláž v Petrovacu je chráněná přírodní oblast. Ta část, která je určena pro koupání, má upravenou pěší zónu. Nábřeží je výstavní, má korzo, kavárny, restaurace i obchůdky se suvenýry.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 30 termínů

Celkem 30 termínů

Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000