crosssearch
myway.cz

Brazílie Brazílie

Nádherné nekonečné pláže, stálé příjemné podnebí, přívětivé teplé moře, večery a noci v rytmu samby, taková je pro návštěvníky Brazílie. Dokáže uchvátit nedostupností pralesů v Amazonii stejně jako rozeklanými vrcholky And, ruchem velkoměst i kombinací různorodých kultur, především ale kouzlem pláží z jemného písku, které se právem řadí k nejkrásnějším na světě! Brazílie nabízí seznámení s životním stylem a rytmem Latinské Ameriky, je nejvyhledávanějším cílem cest na jižní polokouli! Poznejte zdejší neopakovatelný uvolněný životní styl s chutí caipirinhy v rytmu samby!

Brazílie je nejlidnatějším a nejrozlehlejším státem Latinské Ameriky. Rozlohou 8,5 miliónu km2 je největším státem Latinské Ameriky a 5. největším státem světa. Její území sahá od řeky Paraná s jedinečnými vodopády Iguazú na jihozápadě a nedostupných vrcholků And na západě přes rozsáhlou nížinu povodí veletoku Amazonky, pokrytou největším deštným pralesem na světě, až po stovky kilometrů kouzelných pláží na východě a severovýchodě země. Brazílie je jedinečnou kombinací zcela rozdílných biotopů a z tohoto pohledu ojedinělým fenoménem v celosvětovém měřítku, spojující různorodá prostředí.

Historie Brazílie

Brazilská historie se z hlediska evropského vlivu začíná vytvářet po španělsko-portugalské tordesillaské „smlouvě o rozdělení světa” v roce 1494, kterou tato část Latinské Ameriky připadla do sféry vlivu Portugalců. Teprve následně přistál v roce 1500 u brazilských břehů portugalský mořeplavec Pedro Cabral. Vztahy mezi původním obyvatelstvem a kolonizátory v pozdější době poznamenávají masové zábory půdy pro pěstování cukrové třtiny, nucené práce na plantážích a obrácení na katolickou víru. Počátkem 19. století je Brazílie prohlášena monarchií a v roce 1822 prohlašuje císař Dom Pedro nezávislost země. V roce 1889 je monarchie nahrazena republikánským zřízením se širokými autonomními právy svazových států, které prošlo řadou obměn od fašizujících tendencí ve 30-tých letech minulého století, přes zasahování armády až po současné sociální představy nového prezidenta a bývalého odborářského bose Luize Inácia Lula da Silvy.

Historickou zajímavostí je, že jeden z nejznámějších prezidentů brazilské historie Juscelino Kubitschek (prezidentem 1956–1961), který nechal vybudovat jako sjednocovací státotvorný prvek nové hlavní město Brasília podle projektu světoznámého architekta Oscara Niemeyera, je českého původu. Podnebí je různorodé, ale vzhledem k poloze země mezi rovníkem a obratníkem Kozoroha na jižní polokouli je lze na převážné většině území charakterizovat jako vlhké tropické. Na pobřeží spolkového státu Ceará je klima velmi stálé, celoročně s teplotami okolo 30°C. V Brazílii žije přes 165 miliónů obyvatel. Protože jde o jednu ze zemí s největší porodností na světě, přibývá ročně okolo 3 miliónů osob. Největšími městy jsou Sao Paulo (16 miliónů) a Rio de Janeiro (9 miliónů) na přelidněném jihu země. Etnické složení je mimořádně pestré. Většina obyvatel se hlásí k evropskému původu, početné jsou různé skupiny mulatů, mesticů a černochů. K indiánskému původu se hlásí méně než 0,5% obyvatel. Místní obyvatelé mluví většinou pouze brazilskou portugalštinou. V recepcích hotelů, v restauracích a při zajišťování dalších turistických služeb se ale domluvíte i španělsky a anglicky.

Zajímavá místa Brazílie

V ekonomice země zatím nehraje turistika výraznější roli. Nejnavštěvovanějšími místy je tradičně Rio v období únorového karnevalu, vodopády Iguazú a Amazonie jako neopakovatelné přírodní divadlo a z historických památek zejména Salvador da Bahía, jehož historické centrum je jednou z městských památkových rezervací pod ochranou UNESCO. V posledním desetiletí se začala bouřlivě rozvíjet domácí turistika, kdy zejména bohatí obyvatelé z městských aglomerací na jihu země začali budovat svá víkendová sídla na plážích státu Ceará kvůli jejich krásné poloze, relativní nedotčenosti přírody (pláž Jericoacoara je opakovaně v mezinárodních anketách vyhlašována za nejkrásnější pláž světa), stálému podnebí a vyšší míře bezpečnosti ve srovnání s mimořádně vysokou úrovní kriminality v přelidněných městech jako je Sao Paulo nebo Rio.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000