crosssearch
myway.cz

Barbados Barbados

Tento českými turisty stále neobjevený ostrov o rozloze 430 km čtverečních se nachází osamocen v Karibském moři východně od Malých Antil. Barbados byl počátkem 16. století obsazen Španěly, největší vliv však zde zanechali Britové během své dlouhé koloniální éry.

Ostrov získal nezávislost až v roce 1966, hlavou státu je i nadále britská královna. Barbados je sice nazýván „malou Anglií Karibiku“. V každé farnosti najdete anglikánský kostel, všude visí obrazy královny Alžběty a každou sobotu se konají dostihy. Přesto je ráz ostrova vysloveně karibský a místní obyvatelé se ničím neliší od svých sousedů z okolních ostrovů.

Cestovní ruch na Barbadosu je skutečně na prvním místě a turisté ocení spojení pohodlného ubytování, kvalitních služeb, bezprostředního přístupu a místního koloritu. Dovolenou zde by si měli vybírat milovníci rušného nočního života, velkých hotelových zařízení a aktivního způsobu trávení dovolené se sportem. Celé pobřeží lemují krásné bílé pískové pláže s průzračnou vodou, plnou korálů a ryb, které spolu vytváří pestrou paletu těch nejkrásnějších barev.

Barbados je přímo pohádkové místo pro všechny vyznavače potápění a šnorchlování.

Barbados je menší mírně kopcovitý ostrov s rozlohou 430 km2, který leží východně od Malých Antil. Na Barbadosu žije 270 000 obyvatel, převážně potomků otroků dovezených z Afriky. Písčité pláže se nachází převážně na západní a jižní straně ostrova. Barbados získal nezávislost v roce 1966, hlavou státu je britská královna.

Originalita tohoto ostrova je dána už jeho jménem – Barbados. Ve španělštině to znamená zarostlý, respektive vousatý. Barbados toto nezvyklé jméno údajně získal podle zvláštních stromů, jejichž neupravenost a rozcuchanost nápadně připomínala vzhled některých španělských a portugalských obyvatelů. Od těch dob už uběhla řada století, během nichž se Barbados zařadil do společenství národů pod vládou Jejího Veličenstva britské královny, v němž v jistém volnějším svazku setrvává dodnes. Ostatně Barbadosu se říká malá Anglie Karibiku. Najdete tu kamenné anglikánské kostely. O sobotách se zde konají dostihy a na mnohých místech visí obrazy Její výsosti královny Alžběty II., jen lidé jsou zde jiní. A samozřejmě podnebí, které je pravým opakem toho, co naleznete v deštivé Anglii. Krásné písečné pláže, kvalitní hotelové služby a bohatá nabídka sportu a zábavy činí z Barbadosu jedno z  ejvyhledávanějších míst celé karibské oblasti. Na své si přijdou milovníci potápění, neboť četné zátoky Barbadosu nabízejí příklady toho nejlepšího, co podmořský Karibik nabízí. Určitě nezapomeňte ochutnat místní vyhlášený rum, který je vyráběn z té nejlepší barbadoské cukrové třtiny.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000