crosssearch
myway.cz

Azorské ostrovy Azorské ostrovy - Santa Maria

Ostrov Santa Maria byl první ostrov Azorského souostroví, který portugalský mořeplavec Diogo de Silves roku 1427 objevil.

Tento ostrov leží 55 mil jižně od ostrova Sao Miguel a je nejjižnějším a zároveň i nejvýchodnějším ostrovem Azorů. Jílovitá půda, která vznikla na základě vulkanické činnosti a je charakteristická svým červeným zbarvením, se už odedávna používá při výrobě místní keramiky. Na stavbu domů se pak používá bílý vápencovitý kámen. Vzhledem k tomu, že je ostrůvek položen nejjižněji ze všech, je zde nejteplejší podnebí a nachází se zde několik písečných pláží na jihu ostrova.

Pobřeží ostrova je charakteristické svými hlubokými zálivy a nádhernými zálivy, z nichž některé jsou olemované vinicemi, jiné plážemi s bílým pískem. Santa Maria zaujímá rozlohu 97 km2 a její území je zřetelně rozdělitelné na dvě části: východní hornatá zóna s hlubokými údolími a bohatou vegetací a západní část, kterou tvoří velká rovina pokrytá travinami. Právě zde bylo během 2. světové války postaveno letiště. Fascinující kontrast lze pozorovat z nejvyššího místa ostrova Alto, který dosahuje výšky 590m. Centrálním střediskem ostrova, jehož počet obyvatel se podle posledních statistik uvádí 5922, je Vila do Porto.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Vybrané destinace
Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000