crosssearch
myway.cz

Aruba Aruba

Tento romantický ostrov leží v Karibském moři, pouhých 28 km severně od venezuelského pobřeží. Ostrov o délce 30 km a šířce 9 km má ideální klimatické podmínky. Suché tropické klima je velmi přívětivé.

Aruba leží v tropickém pásmu, ale stranou od tropických bouří a hurikánů. Průměrná teplota vzduchu je po celý rok velmi stabilní a pohybuje se kolem 28 stupňů Celsia. Arubané hrdě prohlašují, že mají jen jedno roční období - celoroční slunečné léto. Na Arubě se setkáte s dlouhými plážemi s jemným bílým pískem, blankytně modrým mořem, vysokou úrovní služeb; širokou nabídkou výletů, sportovních aktivit i pestrým nočním životem.

Ostrov má 193 km2, Aruba je 30 km dlouhá a 9 km široká, leží na jihozápadě Malých Antil 30 km venezuelských hranic. Na ostrově žije 63 000 stálých obyvatel, v hlavním městě Oranjestad jich žije většina. Ostrov je tvořen vápencovým podložím, jehož útesy tvoří většinu pobřeží, nicméně zde naleznete krásné pláže s bílým pískem a tyrkysově čistým mořem a vysokou kvalitu služeb.

Je-li pravdou, že protiklady se přitahují, potom je Aruba jedním z nejpřitažlivějších ostrovů na světě. Už nápis na letišti „Bon Bini – vítejte“, je napsán jazykem papiamento, který je svéráznou směsicí několika evropských jazyků a přesně odráží míchání kultur a civilizací, které proběhlo v minulosti tohoto ostrova. Kromě Evropanů zdejší dějiny ovlivnila původní indiánská populace, která na ostrově žila ještě před necelými sto lety. Proti velmi živému městu Oranjestaad, postavenému v holandském koloniálním stylu, leží velká území prakticky bez osídlení. Pravým protikladem jihozápadu ostrova s dlouhými bílými plážemi a bujnou vegetací je severovýchod Aruby, kde se moře tříští o rozsáhlé skalní útesy a kde jsou pouště s kaktusy dosahujícími velikosti dospělého člověka. Oficiálním jazykem ostrova je holandština, ale naprostá většina obyvatel ovládá angličtinu, jelikož ostrov s velkou oblibou navštěvuje americká klientela.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000