crosssearch
myway.cz

Albánie Albánie

Jako malý šálek kvalitní kávy, ale skutečně lahodné a silné, takový dojem v nás vyvolává Albánie. Na „ochutnávku“ vám nabízíme vybrané hotely v nejoblíbenějších letoviscích Durrës a Saranda, v nichž si užijete především skvělou plážovou dovolenou. Zároveň doufáme, že vás Albánie - tak jako nás - zláká i na objevné výlety do nádherného vnitrozemí a za jeho zajímavou, pohnutou historií.

Člověk sem přichází se zvědavostí, neboť Albánie ještě donedávna nefi gurovala na seznamu letních prázdninových míst. Dnes už je to jinak. Tato země mezi Černou Horou a Řeckem, která má dvě moře, 450 km dlouhé pobřeží s nekonečnými plážemi, impozantní divoké hory a fascinující historii, postupně otevírá svou náruč turistům a nyní máte jedinečnou možnost zažít a ochutnat původní Albánii. Za pár let, až sem vtrhnou mezinárodní řetězce, může být vše jinak. Ačkoliv zde roky izolace zanechaly své stopy a první dojem po příjezdu do země může být trochu rozpačitý, nenechte se zmást. V Albánii naleznete inspirující směs civilizací a kultur, vzácné památky, milé a přátelské obyvatele, kvalitní hotely, krásné pláže a skvělou kuchyni.

Přístavní město Durrës leží na pobřeží Jaderského moře přibližně 35 km od hlavního města Albánie Tirany. Je častým cílem zvědavých návštěvníků, ale i místem, kde tráví dovolené domácí. Centrum města se rozkládá kolem přístavu a antického amfi teátru a pobřeží 32 km směrem na jih kolem pláže lemují hotely, bary, restaurace. Výhled na moře si užijete ať jste kdekoli a jídlo, víno, dobrá káva - to vše je tu stále za velmi přijatelné ceny. Pokud se rozhodnete strávit zde svou letní dovolenou, do výletního programu zahrňte i Berat, město tisíce oken, mohutný hrad Kruja nebo Skadar situovaný mezi třemi řekami a stejnojmenným jezerem.    

Saranda - jižní kráska Albánie - byla ještě před 20 lety jen rybářskou vesnicí s tradičními kamennými domy; dnes je nahradily moderní budovy a hotely, které lemují velký záliv ve tvaru srpu. I když se svým vzhledem žádnému řeckému městu nepodobá, člověk zde chvílemi má pocit, že se nějakým zázrakem přece jen v Řecku ocitl - mnoho lidí zde totiž řecky mluví, pobřeží omývají vody Jónského moře, místní kuchyně je s řeckou téměř identická. Budovy jsou jako lidé, mladé i staré, trochu chaotické, ale celkový dojem je víc než příjemný. A lidé, ti jsou tu milí, usměvaví, hned se budete cítit jako doma. Udělejte si výlet na nádhernou pláž Ksamil s bílým pískem (asi 17km), určitě navštivte antický Butrint i mohutnou pevnost Gjirokastra. Na řecký ostrov Korfu je to pouze půl hodinka rychlou lodí.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 40 termínů

Celkem 40 termínů

Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000